Než si pořídíte fenku

Nedávné průzkumy ukázaly, že pejsci jsou nejčastější zvířecí členové domácností. I když se popularita zvyšuje u hadů a pavouků, pejsci jsou stejně nejmilejší domácí mazlíčkové, které si můžeme domů přinést. V současné době mnozí lidé volí psa, nikoli fenku, ale stále se najdou i ti, kteří raději do svého domova přivítají fenu, která je častokrát méně tvrdohlavá a má chuť se učit.

Jestliže jste po dlouhém dumání a přemýšlení také rozhodnutí pro koupi fenky, prozradíme vám, co byste měli koupit dříve, než si fenku přinesete domů.

Říká se, že pejskové jsou přípravou na miminko. Je to trochu pravda, jelikož i pejskové potřebují základní výbavu, která obsahuje misky na jídlo a pití, také pelíšky a samozřejmě i hračky v podobě kostiček a jiných pískacích věcí. Pokud si však koupíte fenku, potřebujete ještě něco specifického. O co jde?

Hárací kalhotky oceníte

Feny jsou na rozdíl od psů citlivější stvoření, která se velice podobají ženám. Během roku mají i fenky své dny, kdy takzvaně hárají. Během těchto dnů bývá domácnost zašpiněná. Proto raději investujte do takzvaných háracích kalhotek, které fence sluší, jsou jí pohodlné, nikde neškrtí a v domácnosti zachovají čistou.

V současné době lze zakoupit například v e-shopu iridog.cz mnoho zajímavých provedení háracích kalhotek. Jaké kalhotky vyberete pro vaši milovanou fenku?

Šátky na obojek rozliší fenku od psa

Abyste se vyhnuli otázkám, jestli se jedná o fenku nebo o psa, svému mazlíčkovi kupte také šátek na obojek. Šátky jsou dostupné v mnoha barevných provedeních i s mnoha vzory, stačí si vybrat takový, který fence sluší.

Šátky se zásadně připínají na obojek, na který se následně připne i pevné vodítko, které by na rozdíl od obojku mělo být příjemné majiteli, nikoli psovi. Zatímco s obojkem musí žít pejsek, vodítko je jen prodloužená ruka majitele psa.

Zkuste také

Objevte léčivou sílu tří nejoblíbenějších minerálních kamenů

Minerální kameny jsou v posledních letech velmi oblíbené jako módní doplňky outfitů. Náramky, náušnice, prsteny …