Objevte léčivou sílu tří nejoblíbenějších minerálních kamenů

Minerální kameny jsou v posledních letech velmi oblíbené jako módní doplňky outfitů. Náramky, náušnice, prsteny mají nejen estetickou funkci, jejich energie může pozitivně ovlivnit zdraví, náladu, smýšlení.

Akvamarín

S barvami oceánu se akvamarín řadí k nejkrásnějším drahokamům, které si můžete koupit. Protože se přirozeně vyskytují ve velkých velikostech, patří také mezi největší broušené kameny.

S tímto kamenem je spojeno mnoho tradičních přesvědčení. Říká se, že akvamarín pomáhá při zažívacích, očních a zubních problémech. V minulosti námořníci často používali akvamaríny, aby jim přinesli štěstí na moři. Dnes někteří stále používají kámen k ochraně.

Kámen je prý pozitivní silou, která může svým nositelům přinést štěstí a pomoci jim vyrovnat se s procesem truchlení. Někteří lidé věří, že akvamarín podporuje léčivou energii, snižuje strach z vody a může dokonce přivést zpět svéhlavého milence. Někteří šamani jej používají jako meditační kámen.

Citrín

Žlutá až načervenalá oranžová odrůda křemene, citrínu, se těší prudkému nárůstu popularity s obnoveným zájmem o šperky v „pozemských tónech“. Většina citrínů na dnešním trhu však s těmito barvami nevychází ze země. Hnědý kouřový křemen a ametyst (fialový křemen) se obvykle tepelně upravují na citríny.

Nošení šperků z citrínu prý podporuje emocionální pohodu a zvyšuje pozitivní energii. Někteří věří, že může pomoci při potížích se sluchem, zažívacích potížích, problémech se spánkem a při léčbě bolesti a zánětu.

Pokud je to možné, používejte citrín v jeho přirozené formě, abyste zvýšili jeho pozitivní účinky.

Granát

Granáty mohou mít prakticky jakoukoli barvu, ale nejznámější jsou červené. Před rozvojem moderní gemologie mnoho lidí zacházelo se všemi průhlednými červenými drahokamy jako se stejným typem kamene. Proto najdete mnoho podobností mezi folklórem granátů a rubínů.

Granáty s nádhernými hlubokými odstíny červené údajně dodávají nositelům energii, což by jim mohlo pomoci řešit zdravotní problémy.

Noste granát, abyste povzbudili celý svůj systém, oživili své tělo a podpořili svou emocionální pohodu zvýšením sebevědomí. Kámen také údajně přináší ochranu před zlem a špatnou karmou.

Noste svůj granát kdekoli, ale v blízkosti srdce je prý optimální.

 

Zkuste také

Jak si zachránit úrodu plašením ptáků?

Jestliže vám špačci při svém náletu oberou jen několik horních větví, řešit to asi nebudete. …