Na safari do Ostravy? Asijská zvířena ve Slezsku

Šest hektarů asijské stepi. V ostravské zoologické zahradě se rozhodli, že přenesou část Asie do našich končin a budují velkolepé safari asijských kopytníků.

Několik desítek a nakonec až sto zvířat bude volně pobíhat na ploše, která byla vybudována za zhruba 37,5 miliónu korun. Návštěvníci se budou mezi nimi pohybovat ve vláčcích a budou si je tak moci prohlédnout z velké blízkosti.

Toto asijské safari nabídne návštěvníkům v jednom výběhu divoké asijské osly, v druhém výběhu pak směs řady další asijských kopytníků včetně antilop, divokých koz, daňka mezopotámského, téměř vyhubeného siku vietnamského i menšího jelínka.

Konkrétně daněk mezopotámský je velkou raritou a v rámci České republiky bude možné si ho prohlédnout jen v ostravské zoo.

Safari vzniká na mírně zvlněných loukách v zadní části zoo. Aby pak zážitek byl co nejautentičnější, hrazení celého výběhu bude probíhat až lesem za zoo, aby ho návštěvníci neměli na očích.

Prohlídka této části zoo bude trvat přibližně půl hodiny, konkrétní cena pro návštěvníky se ještě řeší.

Ostravská zoo má tradici již od konce 40. let minulého století, i když v prvních letech působila v mírně jiné lokaci. Během 70. let patřila k evropské špičce, ovšem o deset let později, před revolucí a také po ní, procházela dobou stagnace, nejistoty a útlumu. Nyní ale ovšem znovu vzkvétá a asijské safari toho může být důkazem. Nyní ostravská zoo patří mezi tři nejnavštěvovanější zoo v České republice.

Zkuste také

Chcete mít doma kočku i rybičky? S trochou přípravy je to možné

Většina z vás si asi řekne – chovat kočku i akvarijní rybičky zároveň? Odvážné. Ne. Šílené! …