Zajistěte, aby byl kočičí ráj zajímavý každou minutu. Pravidelně obnovujte (nejen) škrabadla

Každý milující majitel kočky ví, jak důležitá jsou škrabadla pro zdraví a spokojenost jejich chlupatých miláčků. Ale jak už to tak bývá, i škrabadla se postupem času ničí. Vždyť kočičí drápky jsou ostrost sama! Nemusíte ale kupovat každou chvíli škrabadlo nové, stačí vědět, kde k nim sehnat náhradní díly a příslušenství. Nejenže obnovou dáte vaší kočce nový impuls ke hraní, ale i váš byt či dům opět dostane nový, estetický nádech.

Kvalita, pohodlí a zábava pro vaše kočky

Pokud nechcete, aby si váš chlupatý mazlíček brousil drápky o váš krásný nábytek nebo jiné vybavení bytu, je užitečné mu pořídit škrabadlo. To už jistě víte. Ale jako všechno, i škrabadla postupem času ztrácí na svém půvabu. Naštěstí nemusíte objednávat celé nové pokaždé, co mu zajde jeho sláva – někdy stačí jen náhradní škrábací válec či náhradní sloupek na škrabadlo.

Mezi náhradní díly na škrabadla pro kočky se kromě nich ale řadí i škrabadlové desky, pohodlné polštářové výplně a odpočívadla, která připevníte na škrabací stromy. Pro ty kočky, které mají sklony k nudě, hledejte i škrabadla s integrovanými hračkami, které zaručují dlouhé hodiny zábavy. Tyto hračky podporují fyzickou aktivitu a duševní stimulaci vašich koček.

Podle čeho vybírat příslušenství ke škrabadlům

Vždy se poohlížejte po takových materiálech, které mají schopnost odolat intenzivnímu používání vašimi kočkami. Nejčastěji se setkáte s kartonem, dřevem nebo sisalem. Každý materiál má své výhody: Sisal je trvanlivý a odolný, karton je levnější a méně trvanlivý, zatímco dřevo může být elegantní a trvanlivé, ale bývá dražší.

Neméně důležité je vybírat takové škrabadlo či náhradní díl k němu, které zapadá do vašeho interiéru. Existují škrabadla v různých stylech, barvách a vzorech, takže můžete vybrat takové, které se vám bude líbit. Naše náhradní díly lze snadno namontovat na existující škrabadla, což šetří váš čas a úsilí.

Před nákupem jakéhokoliv příslušenství ale rozhodně zkontrolujte průměr šroubů (v mm) na stávajícím škrabadle a porovnejte s rozměrem šroubů u válce.

Pokud vybíráte náhradní odpočívadlo pro kočky, pozorujte, jaké druhy odpočívadel nebo materiálů vaše kočka upřednostňuje. Některé kočky mohou mít rády měkká odpočívadla, zatímco jiné preferují odpočívadla s výhledem nebo s různými hracími prvky. Proto také vždy zvažte jeho velikost, tvar a opět materiál. V případě materiálu myslete i na sebe a vyberte takový, který se vám bude snadno čistit.

Zkuste také

Kvalitní veterinární péči pro psy, kočky a další drobné savce poskytuje veterinární klinika Vethope

Pokud máte doma nějakého čtyřnohého miláčka, může to být pes, kočka nebo jiný drobný savec, …