Příliš utažená uzdečka může koni způsobit potíže

Chcete, aby byl váš kůň při jízdě naprosto klidný a dobře ovladatelný? Žádný problém, pokud víte, jak správně upevnit uzdečku. V tomto článku vás to naučíme.

Jsou koně, kteří jsou tolerantnější vůči jezdcům, jiní zase vyžadují mnohem více péče. V tomto článku vám proto ukážeme, jak s co největší pečlivostí koni navléknout uzdečku.

Uzdečku příliš neutahujte

Bez uzdečky se zkrátka neobejdete. Koni ji budete oblékat každý den, pokud s ním budete chtít rozumně pracovat. Jejich navlečení ale není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud ovšem pochopíte základní princip a vyhnete se častým chybám, ušetříte sobě i vašemu koni spoustu problémů.

Důležité je pochopit, že se uzdečka skládá z šesti částí. Každá část slouží k jinému účelu. Jejich dobré upevnění a propojení je přitom pro komfort koně naprosto nezbytný. Velice důležitý je především nátylník a čelenka. V této části je totiž kůň nejvíce citlivý, takže pokud chcete, abyste si užili dobrou projížďku, měli byste tyto dvě části dobře upevnit. Důležité ovšem je, aby nátylník a čelenka zbytečně netlačily na uši.

A co zbytek?

Jestliže chcete vašemu koni dopřát maximální možné pohodlí, rozhodně úplně neutahujte ani podhrdelník. Někteří jezdci sice dodnes věří, že jeho zkrácení pomůže k lepší ovladatelnosti, to ale není pravda. Váš kůň bude zbytečně neklidný, což může vyústit v pravý opak – tedy horší ovladatelnost. Dobře upevněte také lícnice, které by ale neměly zasahovat do očí. Zbylé části pak nechte dostatečně volné.

Jestliže vám některá z výše zmiňovaných částí chybí, případně chcete celou uzdečku vyměnit, můžete nakoupit na eshopu Equestrians.cz. Jedná se o zavedený eshop, kde pořídíte veškeré potřebné doplňky nejen pro koně, ale i samotné jezdce. Vše za velice dobré ceny a s garancí rychlého doručení až k vašim dveřím.

Zkuste také

Objevte léčivou sílu tří nejoblíbenějších minerálních kamenů

Minerální kameny jsou v posledních letech velmi oblíbené jako módní doplňky outfitů. Náramky, náušnice, prsteny …