Přemýšlíte, jak vybrat to správné a kvalitní krmivo pro psa? Rady a tipy

V současné době se psím miláčkům již nedávají zbytky od oběda, ale kvalitní krmivo pro psy. Mnoho z nás mnohem více řeší výživu domácího mazlíčka tak, aby mu zajistila zdravý vývoj pro klouby i zuby a kvalitní výživu.

Je třeba vybírat podle toho, jakého psa máme, jaké to plemeno, jaký je jeho vzrůst i věk. Jinou stravu volíme pro štěně, jinou pro mladého psa a jinou pro staršího psího kamaráda. Označení, pro jakou věkovou skupinu je dané krmivo pro psy určené, nám usnadní výběr. Nejzákladnější psí krmivo se dělí na Junior určený pro štěňata, Adult pro mladé psy a Senior pro staré psy. Kombinujte také granule pro psy a konzervy pro psy kvůli větší rozmanitosti stravy.

Složení granulí pro psy

Pes je masožravec a pro správnou kondici potřebuje živočišnou bílkovinu, tedy maso. Proto hledejte ve složení granulí obsah masa. Nezáleží na tom, zda je maso sušené, čerstvé, mražené nebo je to masová moučka. Zajímá nás také druh masa, jako jehněčí, kuřecí, krůtí či hovězí, žádné vedlejší produkty živočišného původu. Spíše omezte obsah přípravků, jako je sója a sojová moučka. Jde o jeden z potravinových alergenů. Dále pes potřebuje vlákninu. Přispívá ke zdravému fungování trávicí soustavy. Tu splňuje obsah brambor, obilovin či rýže. Pro energii potřebujeme i cukry. Ty jsou v bramborách, rýži ale i v zelenině a ovoci, které jsou cenným zdrojem vitamínů.

Krmivo pro psa, věk a psí plemeno

Štěňata malých a středních plemen dospívajících kolem 12 měsíce potřebují krmivo pro psy se spoustou bílkovin a energie. Štěňatům plemen velkého a obřího vzrůstu mohou i škodit, způsobit rychlý růst a způsobit kloubní potíže. Plemena obřích psů jsou seniory ve věku 5 let a malá střední plemena až ve věku 7 až 8 let. U starších psů dbejte na přísun potravinových doplňků, jako glukosamin a chondroitin na klouby a pohybový aparát. Aktivní pes potřebuje vyšší obsah tuku, což splňují psí granule Sport a Active. Nehodí se ale pro psa s nedostatkem pohybu. Kvalitní granule a psí konzervy zajistí vašemu čtyřnohému kamarádovi tu správnou výživu.

Zkuste také

Objevte léčivou sílu tří nejoblíbenějších minerálních kamenů

Minerální kameny jsou v posledních letech velmi oblíbené jako módní doplňky outfitů. Náramky, náušnice, prsteny …